Abonohu

Abonohuni në buletinin tonë për lajme mbi produktet dhe ofertat më të fundit

  Kujdesi ndaj klienetit: +355672003012

  Search

  blog

  10 këshilla për përgatitjen e kafesë ekspres

  Nëse ju pëlqen të përgatisni kafenë tuaj në shtëpi ose nëse jeni fillestar në këtë fushë, na lejoni t’jua bëjmë punën më të thjeshtë duke ju ofruar 10 këshilla bazë për përgatitjen e kafesë. Ky artikull do t’ju ndihmojë të […]

  Ekspres kafeje për shtëpi: Udhëzues i plotë

  Është e sigurt të thuhet se shumë adhurues të kafesë ekspres kanë menduar të blejnë një pajisje për shtëpitë e tyre. Nëse nuk jeni të sigurt nëse blerja e një ekspresi kafeje është alternativa më e mirë për ju, keni […]

  A duhet të blej kafe me kokrra apo kafe të bluar?

  Nëse jeni një konsumues i rregullt i kafesë, mund të keni pyetur veten se cili është lloji më i mirë i kafesë dhe si ta përgatisni atë. Megjithëse nuk ka një përgjigje të vetme për këtë pyetje, në këtë artikull […]

  Kur është koha më e mirë për të pirë kafe?

  Siç e dimë të gjithë, kafeina është një nga pijet më të konsumuara në të gjithë botën dhe një nga arsyet e popullaritetit të saj është efekti që ka tek njerëzit. Ajo përmban një stimulues natyral që do t’ju mbajë […]

  Efektet e kafesë në trurin tuaj

  Pothuajse të gjithë njerëzit në botë e konsumojnë kafenë, dhe kjo e bën atë një nga pijet më të pëlqyera. Disa e konsumojnë për t’u zgjuar në mëngjes dhe disa gjatë ditës. Kafeja do t’ju mundësojë rritjë energjie dhe do […]

  Gjithçka që duhet të dini për jetëgjatësinë e kafesë

  Kafeja është një nga pijet më të konsumuara në botë dhe duhet të dini se kafeja italiane është një nga më të mirat. Ka disa mënyra për të konsumuar kafenë dhe mënyra e përgatitjes së tyre mund të ndryshoj shijen. […]

  Si Të Bëni Dallimin Midis Kafesë Së Mirë Dhe Të Keqe?

  Shumë njerëz e shijojnë konsumimin e kafesë herët në mëngjes dhe shumë e shohin atë si një domosdoshmëri, por cili është ndryshimi midis kafesë së keqe dhe kafesë së mirë dhe si mund ta dalloni atë? Një filxhan kafeje e […]

  Pse kafeja Italiane është më e kërkuara në treg?

  Të gjithë ata që janë adhurues të kafesë e kanë provuar një herë në jetë kafen italiane ose të paktën kanë dëgjuar për të. Në këtë blog, ne do të flasim për atë që e bën kafenë italiane kaq të […]

  9 Përfitime Të Kafes që nuk gjënden në asnjë produkt tjetër

  Kafeja që të gjithë e njohim dhe pimë bën më shumë sesa thjeshtë na zgjon nga gjumi në mëngjes. Nëse konsumohet në sasinë e duhur, studimet tregojnë se ajo ka shumë benefite për shëndetin tonë. Mbi 2.25 miliardë filxhanë kafeje […]

  Si të zgjidhni një ekspres kafeje profesional?

  Zgjedhja e pajisjeve të duhura është një pjesë emocionuese dhe tepër e rëndësishme kur nisni udhëtimin tuaj të krijimit të një kafeneje. Këto pajisje luajnë një rol jetik në ofrimin e kafesë të shijshme për klientët tuaj. Përpara se të […]